SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Sickla Idrottsförening
Fotboll

Sickla IF - Sportkontor
F.Vänster, Martin Eriksson, Christian Haglund, Mathias Tiberg

SICKLA IF SPORTKONTOR

Sickla Gymnastikhall (entréplan)

Öppet: vardagar klockan 10.00-16.00

 

KONTAKT VIA TELEFON & SMS

Då vi både har privatliv att hinna med, och även är ute på fältet mycket kvällar och helger, så ber vi er att respektera

våra arbetstider och kontakta oss via TELEFON och SMS på vardagar mellan klockan 10.00-16.00.

Vid riktigt akuta situationer på övrig tid ber vi er skicka SMS, så återkommer vi så snart det går.

Tack på förhand för visad respekt för vår arbetsmiljö!

 

KONTAKT VIA MAIL

Vi gör vårt absolut bästa för att svara på mail inom 24 timmar (vardagar) och föredrar att

få frågor via mail istället för SMS då detta minskar stress och är mer hållbart för vår arbetsmiljö. 

 

 

VI SOM ARBETAR PÅ SPORTKONTORET:

 

Martin Eriksson

Föreningsutbildare / Futsal / Ansvarig Herr & Herrjunior fotboll

martin@sicklaif.se

070-862 6935

 

Christian Haglund

Administration / Ekonomi / Ansvarig pojklag fotboll

christian@sicklaif.se

072-224 1938

 

Mathias Tiberg

Övergripande föreningsfrågor / Ansvarig Dam & flicklag fotboll

mathias@sicklaif.se

072-453 1938

SICKLA IF - Styrelse
Övre raden från vänster: Patrik Dyrendahl, Anna Von Schenck, Kerstin Öhman, Niklas Aubell Nedre raden från vänster: Ulrica Schwarz, Stefan Meller, Jennie Flodin, Fredrik Östgren

Patrik Dyrendahl

Ordförande

Tel: 072 246 90 41

patrik.dyrendahl@sicklaif.se

 

 

Anna Von Schenck

Ekonomi / Personalfrågor

Tel: 073 718 00 96

anna.vonschenck@sicklaif.se

 

 

Niklas Aubell

Sportsliga frågor

niklas.aubell@gmail.com

 

 

Ulrica Schwarz

Idrottsytor & Planfrågor

ulricavt@gmail.com

 

 

Kerstin Öhman

Partnerskap & frågor kring sponsring

kerstin.ohman@bsc.se

 

 

Fredrik Östgren

Ekonomi & avtalsfrågor

ostgren.fredrik@gmail.com

 

 

Jennie Flodin

Kommunikation & Värdegrundsfrågor

jennie@hotmail.se

 

 

_________________________________________

 

 

Stefan Meller

Ansvarig dam & flicksidan

stefan.meller@sicklaif.se

 

 

SICKLA IF FOTBOLL & FUTSAL

 

Adress:

Gillevägen 5, 131 33 Nacka

 

Organisationsnummer:

814000-5797

 

Öppettider Sportkontor:

Mån - Fre 10.00-16.00

 

Mailadress Sportkontor:

fotboll@sicklaif.se

 

Bankgiro:

403-9574

 
KONTAKT SPORTKONTOR
Köp föreningskläder!
SPONSORER / PARTNERS
UTMÄRKELSER
Stockholms fotbollsförbund
Svenska fotbollsförbundet
Sickla IF Facebook